・日本語版
Термінова заява щодо спроби завоювання України Росією
Викладачі-Волонтери повної та неповної зайнятості університету Кейо
Ми, ті, хто проводять дослідження та надають освіту про Росію, Східну Європу та Євразію в університеті Кейо, надзвичайно строго засуджуємо спробу завойовувати територію України військовими силами Росії і вимагаємо негайного припинення атаки.
Водночас, ми наполягаємо на Україну та Росію, а також на весь світ утримуватися від будь якої форми переслідування, дискримінації, зневаження, примусу до будь яких дій щодо носіїв української та російської мов, а також громадян України та Росії. Не лише насилля, про яке не може бути й мови, а також і двостороннє кривдження, натиск на конкретних осіб через сприймання їх таким же чином, як і правління їхньої країни, дискримінація меншин і людей в слабкому становищі, змушування висловлюватись чи поводитись так, як ця особа не бажає – все це неприпустимо незалежно від ситуації.
Зараз, в першу чергу в Україні, але також і ті, хто живуть в інших куточках світу і мають відношення до громадян згаданих країн – страждають і проводять дні в напруженні, без змоги перепочити. Одна з причин цього – безсердечні звинувачення та поведінка, безвідповідальні слова, які лунають з оточення та інтернету. Структура культур України й Росії, а також сприйняття їхної історії є складнішими ніж можна уявити. Думка кожного громадянина як і України так і Росії не обов’язково співпадає з думками влади їхньої країни щодо цієї війни. І перш за все, загроза життю чи місцю роботи через різницю в походженні чи вірі це абсурд.
Ми не вважаємо, що ті, хто не причетні повинні мовчати. Навпаки, саме в такі часи необхідно зібрати якомога більше об’єктивної інформації і прислухатися до живого голосу причетних. Після завершення цієї війни, між Україною та Росією залишаться глибокі рани та велика прірва. Втрачені життя та сум їхніх рідних назавжди залишиться на сторінках історії. Суспільство України потребуватиме довгий період на відновлення, а стіна між Росією та світовим суспільством стане набагато вищою. Ми повинні роздумувати, що ми можемо зробити зараз, аби змогти жити разом в після-воєнному світі.
02/03/2022